wtorek, 19 kwietnia 2011

Roboty.

Pusto na blogu, a ja nie mam czasu pisać. Pytam się więc siostrę, czy ma pomysł na jakiś krótki i oryginalny temat. Ona na to : "Roboty". Niech jej będzie ;).

Jednym najbardziej znanym robotem jest Elektro. ;) Elektro jest bardzo mądrym robotem, zna aż 77 słów. Elektro ma kolegę, który go rozumie. To Sparko, pies-robot. :)
Ze względu na swój wygląd roboty często pojawiają się w filmach. Począwszy od klasycznego już Metropolis (1927), przez parę C-3PO i R2-D2 z Gwiezdnych Wojen (1977), aż do T-800, T-1000, T-XTerminator (1984). O sztucznej inteligencji robotów opowiada natomiast Ja, robot (2004) (ekranizacja książki Asimova o tym samym tytule). Nie brakuje ich też w świecie komiksu i animacjiWALL·E), szczególnie jeśli chodzi o japońską mangę i anime, gdzie istnieje nawet specjalny podgatunek wyróżniony ze względu na obecne w nim roboty (o czym wspominała już Nikt4. Mecha, pamiętacie? ;) ). (Ten test jest skopiowany z Wikipedii, a tekst wyżej zawiera informacje z podręcznika do j. angielskiego 'New Adventures')
Inteligentny robot AIBOpsa będący zabawką udającą prawdziwego
                         Robot Toyoty podczas Toyota Kaikan w mieście Toyota


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz