Gdzie nogi poniosą :D

Hej! 
Oto nowa strona. Będziemy tu opisywać różne ciekawe wycieczki. ^^ :)
Nikt4 & Nikt7

Nikt7 ;] A wonderful world...


Londyn Londynem, ale jak będziecie w pobliżu wpadnijcie też do Canterbury <3. 
A teraz do sedna.. kanał La Manche - supersprawa, szybko się jedzie, wszystko sprawnie przebiega. :) A w samym Londynie.. za*e.. zaprawdę powiadam, super jest! Z jednej strony to taki gród wiktoriański, a z drugiej ogromna metropolia! Jest tu pełno zabytków, ale też najnowocześniejszych budowli. Domy mody, centra handlowe, London Eye.. Zdjęcia w zakładce "fotografia", a tak co by tu napisać.. jest tu ogromna różnorodność osób! Afrykanie, Azjaci, Arabowie, Hindusi.. mają bardzo fajne mundurki,  uczniowie wyglądają w nich naprawdę świetnie! Jest tu natłok sklepów z pamiątkami, ale nie dziwię się, bo tutaj aż roi się od turystów. Chociaż.. jak odróżnić kto jest turystą, a kto z obcokrajowców został w Londynie na stałe.? ;) 
Uwielbiam też Madame Tussaud's <3. TAM JEST CUDOWNIE! Wgl, Madame.. to muzeum figur woskowych. Jest tam wiele sal z aktorami, sala strachu, sala opisująca powstanie muzeum, kino 4D.. :) ZAPRASZAM! Cena chyba 25 funtów, ale warto. Oj, warto.. xD
jakość jakością, ale chciałam Wam pokazać wagon Eurotunelu pod kanałem La Manche. :)
katedra św. Pawła, jeśli dobrze pamiętam.
Nadziemne metro!
Widok z London Eye ;D.
j.w.
Ogroomna, ale bardzo ładna. Ja jednak chyba wolę kameralne kościółki.
Pan bez twarzy. Magia! A tak na serio, to w Toruniu jest lepszy gościu.

LONDON EYE! <3

  Nikt4 :) Lipno :)

Byłam niedawno w Lipnie, w parku dendrologicznym. To był bardzo przyjemny spacer :) Nade mną rosły ogromne i często nieznane mi dotąd drzewa, a u stóp miałam dywany zawilców- wyglądało to bajecznie :)
A oto kilka zdjęć ;) :

Zawilce ^^
Dereń jadalny ;)
Daglezja zielona
Tulipanowiec amerykański
Pytanie za 100 pkt.- Kto wie co to jest? xd
W parku rosną drzewa i krzewy z różnych stron świata, a przy samym wejściu prawie co drugie drzewo jest z Japonii :D Jest to przepiękne, ciche miejsce,w którym można się odstresować i uspokoić. Jakby ktoś nie wiedział gdzie jest Lipno:

Nikt4 :) Wśród gwiazd

Piękny tytuł, no nie? ;) 
Otóż byłam dzisiaj na wycieczce...tak wiem, że pewnie wszyscy już wiedzą gdzie xd
Ale jakby ktoś nie wiedział...
Pojechaliśmy dzisiaj do Chorzowa, na lekcję geografii w terenie ^^
Wychodzimy z autokaru...o ile można to tak nazwać...xd i od razu widzimy wielką kopułę planetarium.
Na początku mieliśmy wykład o sejsmografii ;)
Byłby za pewne bardzo ciekawy...gdyby nie fakt, ze wykładowczyni tak się spieszyła, że ledwo można było zrozumieć o co chodzi.
Kolejny wykład okazał się o wiele bardziej pasjonujący niż poprzedni.
Był to wykład o meteorologii. Niczego nowego się w prawdzie nie dowiedziałam, ale i tak było ciekawiej ;)
Po wykładzie przeszliśmy się do ogródka meteorologicznego i podziwialiśmy takie dorodne, białe, drewniane, klatki. 
Rzeczą którą najlepiej zapamiętałam z tego wykładu był atak chińskich biedronek, który rozproszył uwagę wszystkich uczniów. Zdecydowanie była to jedna z ciekawszych sytuacji. Inną inwazją jaką mogliśmy zobaczyć była inwazja wiewiórek ^^ Takich ślicznych...takich słodkich...słodko-kwaśnych :3
Na samym końcu poszliśmy na wykład o astronomii. Usiedliśmy na wygodnych fotelach i przez ponad pół godziny nadwyrężaliśmy karki, aby oglądać niebo na suficie xd Później przerwa....i znowu to samo :D
Ale i tak było to bardzo fajne przeżycie, najciekawiej było gdy zgasły światła i widać było tylko gwiazdy i planety- to było magiczne. Pomińmy już fakt, że wykładowca chyba zasypiał co drugie zdanie...
W każdym razie na wycieczce było super! Naprawdę świetnie się bawiłam i dowiedziałam kilku ciekawych rzeczy, np. że planetarium to takie dziwne urządzenie, od którego wzięła się nazwa tego miejsca ;)

To jest to planetarium ;)

Nikt7 ;] ZOO!

 Byłam w opolskim ZOO. Nie ma tu co prawda wszystkich okazów zwierząt (lwa, tygrysa, niedźwiedzi, słonia), ale jest niezwykle porządne i zadbane. Znajduje się tu wyspa lemurów, wybieg dla goryli, a także basen z uchatkami oraz mnóstwo innych zwierząt! :) Zapraszam do odwiedzenia ;)

Nikt7


Nikt7 ;] Paryż ;)

Już dawno wróciłam z Paryża, więc chciałabym przedstawić trochę to miasto i moje ogólne wrażenia.
Droga do stolicy Francji była długa i dosyć męcząca (15h w autokarze!), ale gdy dojechaliśmy do celu, wszystkim poprawił się humor. Na początku myślałam, że przejeżdżając przez Światową Stolicę Mody (wiecie, synonimy xd) zobaczę chociaż czubek wieży Eiffla, ale niestety ;(. Zwiedzałam różne rzeczy i jechałam metrem, co było bardzo fajne. J W Paryżu jest mnóstwo linii metra o różnej długości. Metro to świetne rozwiązanie, powinni to zrobić również w Polsce. Co prawda, metro jest już w Warszawie, ale tylko jedna linia i tylko tam. Przydałoby się więcej. ;)
Zwiedzałam różne ciekawe i mniej ciekawe obiekty m.in. muzeum perfum Fragonard (niestety, jeśli czuć mnóstwo ładnych i średnio ładnych zapachów, powstaje z tego jednej nieprzyjemny -.- ; byłam na szczycie Łuku Triumfalnego i wieży Eiffla (ale były ogromne kolejki); wjechałam sobie superszybką windą na 56. piętro Tour Montparnasse; byłam w Luwrze, gdzie widziałam rzeźbę Wenus z Milo i Wiktorii z Samotraki oraz wiele pięknych obrazów np. Mona Lisę (Dżakondę) Leonarda da Vinci. Byłam także w słynnej katedrze Notre  Dame (w której są piękne witraże),w Wersalu i bazylice Sacre Coeur, widziałam znane opery, grób Napoleona oraz zwiedziłam muzeum d’Orsay i genialne muzeum figur woskowych! W środku było naprawdę świetnie, bo figury były bardzo realistycznie wykonane i znajdowały się w odpowiedniej do zawodu, pasji aranżacji. 
Nikt7 :)

Nikt7 ;] Dinozaury!!! :D

W Rogowie znajduje się Zaurolandia. Taki park dinozaurów. Ogólnie całość nie jest zła.
klik ! Dużo modeli dinozaurów, ciekawy plac zabaw, restauracja, a także bardzo fajny park linowy! :) Jeżeli mieszkacie w pobliżu, wpadnijcie, bo to dobry pomysł na miłe spędzenie dnia. :) Jednak mimo wszystko wolę Jurapark w Krasiejowie. ;]Nikt7 ;]Biskupin

Biskupin to wioska w województwie kujawsko-pomorskim. Na jej powierzchni znaleziono stanowisko archeologiczne.
Krótko i ciekawie o historii:
Obszar Biskupina został ukształtowany przez lodowiec skandynawski, który wyżłobił bardzo dużo dolin.
Najstarszymi pozostałościami na terenie Biskupina są obozowiska łowców reniferów sprzed 10 tysięcy lat oraz  dom pierwszych rolników. 
Pierwsza osada obronna została opuszczona w VI wieku p.n.e., bo poziom wody znacznie się z podniósł. W V i IV wieku p.n.e. powstała na jej miejscu osada otwarta. Ludność Biskupina zajmowała się rolnictwem, łowieniem rybek, robieniem garnków i szyciem.
(nie martwcie się, to nie jest nudno skopiowany tekst z Wikipedii. ;) Jest ciekawiej, zmieniałam treść dla łatwiejszego czytania)
Zdjęciaa: (pamiętajcie! Nie chodziło mi o to, żeby zdjęcia były jakieś super, tylko, żeby było widać, co jest w Biskupinie).

Czy warto tam pojechać? 
Hmm.. Fascynatom historii polecam to miejsce, jednak osobiście będąc w Biskupinie, nie byłam jakoś specjalnie zachwycona. Z pewnością to interesujące miejsce dla historyków itp. , ale ... ymm. ... są także inne miejsca ;D. Jednak mimo wszystko czasami warto się 'spotkać z historią'. :)
 Nikt7  Nikt7 Gniezno. 

Z Wikipedii:
Gniezno  – miasto w województwie wielkopolskim. Leży na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Pierwsza stolica Polski, siedziba arcybiskupów gnieźnieńskich. Miasto wznosi się na siedmiu pagórkach, m.in. Lecha, św. Piotra, św. Wawrzyńca. Według danych, 30 czerwca 2010 Gniezno miało 69 526 mieszkańców.
Gniezno.. ładne miasto, naprawdę. :) Może to nie Toruń ani Kraków, ale i tak lubię to miasto. Kojarzy się głównie z historią, z pierwszą stolicą, z Mieszkiem ... ale to miasto nie tylko jest historią! Znajduje się w nim wiele interesujących nie-historycznych punktów. Odwiedzajcie, odwiedzajcie.. ;)
Ale zacznijcie od Krakowa <3 i Torunia <3.
Jednak i tak te wielkie drzwi w katedrze robią wrażenie ;).Dzwon zaczął dzwonić, gdy byliśmy na szczycie wieży :D.Nikt4 :) Dinozaury!

Nie pisałam, bo czekałam na ciekawy pomysł na temat xd
Wczoraj byłam w JuraParku, w Krasiejowie:)
Większość osób, które zwiedzały JuraPark, mówiło, że najfajniejszy tam jest plac zabaw...Zgadzam się xd
Sami zobaczcie:
Poza tym możemy tam zobaczyć przerażające dinozaury!
Oprócz znanego wszystkim tyranozaura, widziałam dość ciekawego i również niebezpiecznego- Godzirazaura xd
Tak, tak.. jego nazwa pochodzi od znanej i uwielbianej Godzilli xd
Czy jest między nimi jakieś podobieństwo?

Nikt4-chan :P

wtorek, 26 kwietnia 2011

Powrót:)

Już wróciłam:)
Miałam cudowne święta! 
Jak widzę wiele się na blogu zmieniło... Oczywiście wszystko jest teraz śliczne, a to zasługa Nikt7-chan:)
Nie miałam jak pisać na święta- byłam u dziadków. Teoretycznie mają oni internet, ale praktycznie nie chciał się otworzyć:/ (chyba mnie nie lubi) 
W każdym razie to był bardzo miło spędzony czas=]
Ale jutro już szkoła, wy też pewnie nie chcecie wracać, no nie? Jeszcze trzy dni, później długi weekend:)
Jak się w końcu nauczę to dodam też swoje zakładki :D
Dzisiaj przez cały dzień wracałam do domu (przez 13 godzin)
Po drodze zatrzymaliśmy się w dwóch miejscach, w Kazimierzu Dolnym i Czarnolesie(tak, siedziałam pod lipą Kochanowskiego, która nie rośnie tam już od 240 lat :D)

Wyjechaliśmy około czwartej nad ranem, toteż po głowie chodzi mi dzisiaj tylko jedna piosenka:


Oyasumi minna:)
Nikt4:)