środa, 29 czerwca 2011

ギター czyli Gitā.

Gitā czyta się mniej-więcej Gita a, z akcentem na drugie 'a', czy jakoś tak. ;)
Zresztą, specjalistką od japońskiego jest Nikt4. 

A co to jest ギタ?
To po prostu gitara! Gitara, czyli instrument muzyczny posiadający zazwyczaj 6 strun. Zazwyczaj, bo istnieje kilka rodzajów tego instrumentu. Ale o tym za chwilkę. Gitara ma kształt gruszki z baardzo długim ogonkiem i dziurką w środku. ;) 
Dzieli się ją na rodzaje, w zależności od brzmienia i wyglądu:
~gitara klasyczna;
~gitara akustyczna;
~gitara elektroakustyczna;
~gitara elektryczna;
~gitara basowa.

Gitara klasyczna to tradycyjny model gitary, który posiadam ja i Nikt4. Jest to model stworzony do grania klasycznie, akordowo też się na nim bardzo dobrze gra. Ma 6 strun różniących się grubością. Dźwięk gitary klasycznej jest brzmiący i bardziej 'miękki'.
Gitara akustyczna ma większe pudło rezonansowe i mniej gruszkowaty kształt. Od gitary klasycznej różni się brzmieniem i strunami. Gitara akustyczna także ma 6 strun, tyle, że metalowych. Na początku strasznie bolą palce, ale z czasem da się przyzwyczaić. ;) Dźwięk tych gitar jest ostrzejszy i bardziej wyrazisty.
Gitara elektroakustyczna to droższa wersja gitary akustycznej posiadająca przewrotnik elektryczny do połączenia na przykład na koncercie. Jednak, mimo podłączenia do odpowiedniego sprzętu dalej brzmi jak gitara akustyczna.
Gitara elektryczna także ma 6 strun. Często ma specjalne pokrętła zmieniające barwę muzyki na bardziej drastyczną. Gitara elektryczna potrzebuje wzmacniacza, by dźwięk rozchodził się po całym pomieszczeniu.
Gitara basowa to rodzaj gitary, która nie posiada 6, tylko 4, czasami 5 bardzo grubych strun. Gitara basowa może być elektryczna albo akustyczna. Służy do wykonywania basowego akompaniamentu lub partii solowej. 
Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam trochę rodzaje gitar i przepraszam za to, że długo nie pisałam. ;) 
Nikt7

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz