czwartek, 2 czerwca 2011

Kurtka przeciwdeszcowa xd

Wczoraj mi i Nikt7 przydałby się nie tylko parasol, ale także kurtki przeciwdeszczowe, których jak już Nikt7 pisała, nie miałyśmy przy sobie xd

Przydatne są nie tylko kurtki przeciwdeszczowe, ja np. ostatnio kupiłam sobie taką śliczną skórzaną kurtkę, która może i ochroni mnie przed deszczem, ale jest bez kaptura xd...

A co o kurtkach piszą w Wikipedii? xd

"Kurtka to rodzaj krótkiego płaszcza okrywającego górną część ciała i sięgającego swą długością zwykle tylko do pasa osoby ją noszącej. Czasami wyraz kurtka może oznaczać także krótki płaszcz. Generalnie kurtka jest na ogół krótsza niż płaszcz i kończy się tuż poniżej pasa. Kurtki są także zwykle od nich lżejsze. Można rozróżnić kurtki stanowiące część zwykłego ubioru i służące jako odzież ochronna.
Kurtki to współczesna krótka odzież wierzchnia szyta z różnych materiałów, często z materiałów trudno lub w ogóle nie przepuszczających wody.
Współczesne kurtki mają często po kilka kieszeni z czego co najmniej dwie kieszenie w okolicach pasa służące m.in. do schowania rąk w czasie chłodu.
Pierwsze kurtki (typu alaska) były szyte przez Eskimosów."
 
 

Nikt4 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz